JAHODOVÉ SADENICE V PREDAJI

PONUKA JAHODOVÝCH SADENÍC PRE SEZÓNU 2017
Rastliny dostanete u nás v predajni, alebo je možné využiť zásielkovú službu.

Zoznam odrôd:

 

 

 

 

 

 

DAROYAL®                                                  CENA s DPH: 0,69 €/ks

DaroyalAZ-4Veľmi skoro dozrievajúca odroda. Mimoriadne veľké, pevné, sýtočervené plody s tmavou dužinou, veľmi dobrej chuti, vhodné hlavne na priamy konzum. Odroda je odolná voči plesni a voči hubovým chorobám koreňov. Hustý trs, bujný rast. Zárukou výnosov je ozdravená sadba.

 

Sadená v multiplatoch po 10 ks. Predaj možný aj jednotlivo.

 

DARSELECT®                                               CENA s DPH: 0,69 €/ks

DaarselectAZ (3)Odroda dozrievajúca okolo 1. 6.. Plody extra veľké, pevné, sýtočervené, veľmi dobrej chuti, vhodné na priamy konzum aj spracovanie. Odroda je odolná voči plesni a voči hubovým chorobám koreňov. Zárukou výnosov je ozdravená sadba.

 

Sadená v multiplatoch po 10 ks. Predaj možný aj jednotlivo.

KORONA                                                      CENA s DPH: 0,69 €/ks

Odroda holandského pôvodu, kríženec odrôd Tamella x Induka. Dozrieva v období 4.6.-27.6.. Plody sú jednotné stredne veľké, kužeľovitého tvaru, sýto červenej farby. Kalich sa ťažšie oddeľuje, chuť je sladká, stredne aromatická, dužina je pevná.

Rodivosť je vysoká – zber z 10 m2 je 11-16 kg. Trs je stredného vzrastu, krehkejší, odnožovacia schopnosť je vysoká.

Je vysoko odolná voči chorobám, okrem škvrnitosti listov, preto sa odporúča na jeseň ju zostrihať. Ku koncu zberového obdobia má veľa drobných plodov, ktoré sa oplatí pozbierať, pretože ich chuť je veľmi lahodná. Je náročná na výživu fosforom. Je vysoko odolná voči mrazu, vhodná i do vyšších polôh.

Sadená v multiplatoch po 10 ks. Predaj možný aj jednotlivo.

 

FAITH                                                            CENA s DPH: 0,71 €/ks

Neskorá produktívna odroda dozrievajúca v rovnakom čase ako Florence, tj. 5.-10.6. Plody majú jasne červenú farbu a kónický tvar. Rastliny tejto odrody rastú intenzívne a vyžadujú viac priestoru. Faith má dlhú dobu kvitnutia, čo umožňuje dlhý a postupný zber plodov. Zber uľahčujú bledé výrazné stonky nesúce plody. Vysokú produktivitu dosiahneme zabezpečením dostatku živín, najmä dostatku draslíka. Odroda je primerane tolerantná hubovým chorobám.

Sadená v multiplatoch po 10 ks. Predaj možný aj jednotlivo.

 FLAIR                                                           CENA s DPH: 0,71 €/ks

Odroda vyselektovaná v Holandsku v roku 2004.
Patrí medzi najskoršie odrody, dozrieva od 25.5. – 5.6. Plody jasno červené, pretiahnuto kužeľovité, výbornej chuti, príjemnej jahodovej arómy, o hmotnosti 21-23 g. Plody sú oproti iným odrodám tvrdšie a lesklejšie, majú pevnejšiu šupku. Zber uľahčuje umiestnenie plodov na dlhých vyčnievajúcich stonkách.
Odroda je tolerantná voči hnilobe koreňového krčku. Odrode Flair vyhovuje chladnejšie podnebie, ale prvé kvety je potrebné ochrániť pred mrazom.

Sadená v multiplatoch po 10 ks. Predaj možný aj jednotlivo.

 SUNSATION                                                CENA s DPH: 0,71 €/ks

Dozrieva na začiatku hlavnej jahodovej sezóny, okolo 15.6. Patrí medzi odrody s vyšším výnosom. Plody jasne oranžovočervené s výrazným leskom majú výbornú chuť. Sú pevné, s hmotnosťou priemerne 22,5 g. Plody môžu byť trochu drážkované. Rastlina rastie kompaktne a listami chráni kvety pred mrazmi. Odroda je tolerantná voči fytoftóre aj voči iným plesniam v poľných podmienkach. Potrebuje však dostatok horčíka.

Sadená v multiplatoch po 10 ks. Predaj možný aj jednotlivo.

SUSSETTE                                               CENA s DPH: 0,71 €/ks

Odroda je zaujímavá neskorým termínom dozrievania, okolo 25.6. Plody sú jasne červené, majú vynikajúcu lahodnú chuť. Plody majú kónický tvar. Tvarom aj veľkosťou sa podobajú Elsante. Dobre skladovateľné. Odroda je odolná voči plesniam.

Sadená v multiplatoch po 10 ks. Predaj možný aj jednotlivo.


ZAUJÍMAVÉ JAHODY

 

PINEBERRYWHITE DREAM

Pineberry White Dream„Ananásová“ jahoda

Vznikla prirodzeným výberom jahôd  holandských farmárov. Veľmi skorá   šťavnatá odroda s intenzívnou chuťou ananásu. Plody sú pevné, stredne veľké,  biele až bledo ružové s výraznými červenými semienkami. Pre zvýšenie úrody sa odporúča odnože odstraňovať.

V predaji jednotlivo v  kontajneroch 9×9 cm.
CENA s DPH: 2,99 €/ks