Aktuálnu ponuku jednotlivých druhov a kultivarov v danej sezóne nájdete v CENNÍKU.

KATALÓG zahŕňa aj dreviny, ktoré nemusia byť momentálne dostupné.

Citrusy

ĎALEJ PONÚKAME:

 Citrónovník MEYERI
remontuje, najviac plodí v zimnom období, plody veľké, voňavé, ZAUJÍMAVOSŤ – plody z tretieho kvitnutia pred zazimovaním nedorastú, ale zožltnú a dozrejú, ak ich však necháme na rastline, na jar znovu ozelenejú a pokračujú v raste.

Mandarinka MIAGAWA
Unshiu, skorá odroda, dorastá do výšky 1,5 m, sýto oranžové tenké oplodie, dužina šťavnatá, sladká, bezsemenná, zreje v polovici októbra, úrodná, vhodná na pestovanie v byte
ZAUJIMAVOSŤ: zrelé plody vydržia na rastline 3-4 mesiace bez ovplyvnenia kvality plodu

 Pomaranč VANIGLIA
Veľmi rodivá stará odroda cukrového pomarančovníka, plody stredne veľké, dužina sladká, aromatická, vhodný na pestovanie v byte

 Pomaranč NAVELINA
Skorý, nízky kompaktný strom, plody so zreteľným pupkom, stredne veľké, dužina červenooranžová, jemná, sladká, šťavnatá, bezsemenná, oplodie stredne hrubé, hladké

 Pomaranč Cicitrange SANFORD F2 CURAFORA
Sanford F2 Curafora vznikol krížením cintranže Sanford Curafora s poncirusom, odolný voči teplotám až do -8 ° C. Sanford Curafora je kríženec pomarančovníka a poncirusu v 2. filiálnej generácii . Vzpriamený vzrastný ker s tmavými, vždyzelenými , úzkymi , veľmi tenkými listami podobným mandarinkám , stopka nemá krídla, ako rastlina je obzvlášť dekoratívny . Prebohato kvitne , plody veľkosti klementíniek a tvaru pupečného pomaranča , niekedy s výrazným pupkom , neskôr guľovité, dužina chuťovo podobná klementinám , stredne šťavnatá , neznateľný vplyv poncirusu, spravidla bezsemenné. Vhodný až do -12 ° C, do vonkajšieho prostredia s vhodnou ochranou v studených polohách. K dobrému rozvoju kvetov prispieva každoročné prihnojovanie, čo vedie k nadpriemernému počtu kvetov, preto je nutné redukovať násadu plodov .

 Citrus sp. TRIFEOLA
Pochádza z Juhoafrickej republiky, kríženec tanžela ‚ Minneola ‚ a ??poncirusu. Strom rozložitý, stredne vzrastný , listy trojpočetné, opadavé . Mrazuodolnosť do -10°C!

 Mandarinka Citrus clementina RUBINO
Stredne vzrastná neskorá odroda , prirodzená mutácia kultivaru ‚ Commune ‚ objavená v talianskej Kalábrii. Strom stredného vzrastu s hustou guľovitou korunou, bez tŕňov, veľmi úrodný . Plody guľovité, menšie ( 80 g ), oplodie ľahko šúpateľné, mäkké, sýto oranžovej farby, sfarbené až do červena (z toho je odvodené meno). Dužina pomarančovej farby, delikátnej chuti a výbornej kvality . Plody dozrievajú v januári až vo februári , dobre držia na strome, vo vybraných oblastiach až do konca júna .

 Mandarinka TRABUT
Talianska stredne skorá odroda neznámeho pôvodu , strom vzpriamený, vzrastná, listy vajcovité, vzrastom aj plody pripomína austrálsku mandarinku „Hansen“. Atraktívne plody strednej veľkosti     (6,5 cm), trochu sploštené, oplodie oranžovej farby, stredne silné , veľmi ľahko šúpateľné. Dužina tmavo červeno oranžová, jemná, má 10 segmentov a stredný počet semien . Meno je zavádzajúce, pretože sa nejedná o skutočne pigmentovanou odrodu.

Tangor (kríženec mandarínky a pomaranča) KUNO
Podľa niektorých prameňov japonského pôvodu , podľa chorvátskych prameňov ide o kríženca Mandarinka unsiu ‚Nagahashi‘ a pomarančovníka ‚Shamouti‘ (‚Joppa‘), niekedy je označovaný za mandarinku unsiu. Strom je bujného vzrastu, dobre olistený, ranejší než ‚Owari‘. Plody majú mandarínkový vzhľad, sú stredne veľké (6 – 8cm), hmotnosť 170-230 g, pri stopky zúžené . Oplodie sýto oranžové, stredne silné, dobre šúpateľné . Dužina jemná, sladká, šťavnatá, osviežujúca, bezsemenná alebo s 1 semenom. Dozrieva v decembri o niečo neskôr než kultivar ‚ Seto ‚, ktorému sa veľmi podobá. Pre zvýšenie sladkosti je výhodné plody určitú dobu skladovať.

 Citónovník DURKO
Miestna odroda citrónu z čiernohorskej šľachtiteľskej stanice v Bare. Strom je robustný, osvedčil sa aj ako podpník. Plody veľké, takmer guľovité, oplodie mierne hrboľaté . Vhodná pre pestovanie v bytoch.

Návod na pestovanie (PDF)